Ministra Finanțelor, Victoria Belous, a efectuat o vizită de lucru în raionul Telenești, unde s-a întâlnit cu reprezentanții autorităților publice locale de nivel I și II, șefii subdiviziunilor Consiliului raional, precum și cu serviciile desconcentrate, și cu antreprenori, contabili și specialiști în domeniu financiar din raion. Scopul vizitei a fost de a stabili un dialog deschis cu autoritățile locale, de a identifica provocările cu care se confruntă și de a găsi soluții pentru o mai bună gestionare a finanțelor publice. În dialogul deschis dna Belous a detaliat aspecte din politica...
Română


















































